dom muzyka seniora

„L`invero Quartet”

17 października 2018

dav W koncercie w dniu 17 października 2018 wziął udział L`invero Quartet składający się z bardzo młodych muzyków, byli to:  Piotr Gadzina – I skrzypce, Michał Osmycki – II skrzypce, Aleksandra Nikiel – altówka, Anna Lubiak-Osmycka – wiolonczela. A usłyszeliśmy  wiele przebojów  w transkrypcji na kwartet smyczkowy  m.in. walce, tanga, czy fragmenty z opery Bizeta „Carmen”. Koncert tak podobał się naszym pensjonariuszom i zaproszonym gościom, że publiczność podziękowała muzykom owacją na stojąco.

Dziękujemy sponsorom koncertu: Państwu Urszuli i Grzegorzowi Dąbrowskim.


Utwory twórców I połowy XX wieku wywodzących się z Polski…

21 września 2018

dav 21 września 2018 r mieliśmy niebywałą okazje usłyszeć koncert, który dwa tygodnie później był powtórzony w Carnegi Hall słynnej Sali w Nowym Jorku. Dwie młode wykonawczynie: Joanna Okoń – skrzypce oraz Katarzyna Glensk – fortepian zaprezentowały utwory twórców I połowy XX wieku wywodzących się z Polski.


Koncert „Pięciu wspaniałych”

19 września 2018

dav Nowy sezon koncertowy rozpoczęliśmy 19 września 2018r występem PIĘCIU WSPANIAŁYCH. Tytuł tego koncertu już zapowiadał  prezentacje muzyki kameralnej czyli napisane dla zespołu pięciu instrumentalistów. Wystąpili: Małgorzata Marczyk  – Fortepian, Kornelia Grądzka – I skrzypce, Paulina Kusa – II skrzypce, Paweł Czarny – altówka,  Zuzanna Stradowska – wiolonczela. Usłyszeliśmy bardzo interesujące brzmienia, również naśladujące odgłosy  przeróżnych zwierząt. Pięknie po tym świecie kameralistyki oprowadzał nas Sebastian Boguszewski. Gorąca owacja na końcu koncertu świadczyła o tym, ze występ bardzo się podobał.


Koncert pasyjny- Chór Kameralny AB IMO PECTORE

25 marca 2018

img_0240 Dnia 25.03.2018 odbył się koncert pasyjny w wykonaniu Chóru Kameralnego AB IMO PECTORE………., pod dyrekcją Mariusza Latka. W nastrój Niedzieli Palmowej wprowadziły nas utwory a capella związane z przeżywaniem zadumy i refleksji nad  wydarzeniami Wielkiego Tygodnia. Zachwycił nas wysoki – profesjonalny poziom wykonawczy chóru, którego członkowie rekrutują się z innych zawodów niż muzycznych, a śpiewanie jest ich pasją. Wykonane były utwory od renesansu po muzykę współczesną.


Koncert „Za rogatką grand zabawa”

16 marca 2018

img_0221 „Za rogatką grand zabawa”  to tytuł koncertu , który odbył się w dniu 16.03.2018 . Mieliśmy okazję  zanurzyć się w świecie, którego juz nie ma,w którym w  zgodzie współżyły ze sobą różne narodowości , kultury i religie. Usłyszeliśmy folklor II Rzeczypospolitej: Warszawy, Lwowa i Wilna: stare uliczne piosenki, podwórkowe ballady, kawiarniane melodie taneczne. Poznaliśmy także instrumenty muzyczne, których dotąd nie mieliśmy okazji usłyszeć: bębenek obręczowy, ksylofon i buzuki oprócz znanych nam skrzypiec,i gitary i głosu. Śpiewali Agata Harz, Katarzyna Szurman oraz Jurij Pastuszenkko. Koncert prowadziła  Malina Sarnowska.


Chór „ADVENTUS” i gość specjalny – Anna Samusionek

3 lutego 2018

img_0199-1 W sobotę 3 lutego 2018 zagościł u nas Żeński Chór Kameralny „ADVENTUS” pod dyrekcją Mariusza Gebela.  W podniosły nastrój wprowadziła nas  recytowana przez P. Annę Samusionek poezja religijna oraz psalmy. Chór wraz ze swymi wspaniałymi solistkami potrafił wydobywać różne niuanse w śpiewanych utworach, co doceniła obecna na koncercie publiczność, nagradzając artystów długą owacją.


Koncert studentek Jadwigi Rappe’

14 stycznia 2018

img_0189 Nadzwyczajny koncert klasy wokalistyki P. Prof. Jadwigi Rappe’ w dniu 14.01.2018 przyniósł nam wiele wspaniałych przeżyć. Studentki: Natalia Jarosiewicz, Magdalena Pikuła, Magdalena Czuba, Ewelina Greiciunaite, Pavla Mackowa, Anna Thun z towarzyszeniem pianistki Aliny Hoffman zaprezentowały bardzo profesjonalny poziom, część  z nich uczestniczyła już z powodzeniem w międzynarodowych konkursach. A my usłyszeliśmy najsłynniejsze aria operowe oraz kolędy z różnych stron świata.
Jesteśmy bardzo wdzięczni P. Prof. Jadwidze Rappe’ za możliwość usłyszenia tych wspaniałych głosów, bo za kilka lat artystki z pewnością będą miały już tyle koncertowych propozycji, że nie znajdą czasu, aby zaśpiewać w Kątach. Owacjom nie było końca.


MUZYCZNE QUI PRO QUO – Kalejdoskop rytmów i melodii

8 grudnia 2017

img_20171208_140019_0 Dnia 8 grudnia 2017 gościliśmy na koncercie nietypowy zestaw instrumentów Wystąpili: Marcin Adamski na flecie, Piotr Kopietz na akordeonie,  Adam Woch na gitarze oraz Andrzej Owczynnikow na kontrabasie. Koncert prowadziła Malina Sarnowska. Mieliśmy okazję posłuchać przekroju muzyki z różnych epok począwszy od J.S. Bacha poprzez C. Debussyego , A. Piazzolę Villa-Lobosa , na M. Musorgskim kończąc, co pozwoliło zaprezentować cały kalejdoskop różnych rytmów i melodii.


To był bal…. SZALONE LATA DWUDZIESTE

20 października 2017

img_0123 „TO BYŁ BAL”  to tytuł koncertu , jaki mieliśmy okazję słuchać i oglądać w dniu 20.10.2017. Na czas koncertu przenieśliśmy się do Warszawy w latach dwudziestych ubiegłego stulecia. Widzieliśmy jak ubierały się nasze babcie, jakie tańce wówczas były modne, słuchaliśmy znanych melodii z przedwojennych filmów. Bardzo podobały się namiętne tanga i zabawne charlestony w wykonaniu pary tancerzy: Agnieszki Darkowskiej i Łukasza Paciorka, a także pięknych melodii w wykonaniu saksofonisty  Michała Borkowskiego oraz  pianisty Piotra Iwańskiego.

Na zakończenie koncertu chętne dzieci miały okazję wziąć udział we wspólnym tańcu z artystami.


Niezwykły wieczór z Wiesławem Ochmanem

30 września 2017

img_0019 W dniu 30 września 2017 zainaugurowaliśmy nasz nowy, już 5-ty sezon artystyczny, wielkim wydarzeniem, mianowicie mieliśmy wielki zaszczyt gościć artystę wyjątkowego.

WIESŁAW OCHMAN – tenor w swoim bogatym życiu artystycznym występował na wszystkich najważniejszych scenach operowych i estradach koncertowych  świata, dokonał wielu nagrań płytowych a także  radiowych.  A tego wieczoru mieliśmy okazję poznać artystę o nieprzeciętnej osobowości, podczas którego wykazał się znakomitą formą wokalną i niezrównanym poczuciem humoru. Z wielką swadą opowiadane przez Wiesława Ochmana prawdziwe historie i anegdoty z życia artystów prowokowały publiczność do wybuchów śmiechu. Wszyscy bawili się tego wieczoru znakomicie. Z pewnością zapamiętamy to spotkanie bardzo długo.

Będziemy niezmiernie szczęśliwi w dniu,w którym będziemy mogli spotkać się z drugą formą artystycznej wypowiedzi Wiesława Ochmana, a mianowicie malarstwem.

 

 


dom muzyka seniora

Dom Muzyka Seniora ul. Brzozowa 24, Kąty, woj. mazowieckie (okolice Warszawy)