dom muzyka seniora

występ w wykonaniu Chóru „LIRA”

22 stycznia 2019

Kolędy i pastorałki usłyszeliśmy w dniu 22.01.219 w wykonaniu Chóru „LIRA” działającego przy Centrum Kultury w Piasecznie. Piękne polskie kolędy wprowadziły bardzo miły nastrój wzruszenia. Bardzo dziękujemy za dar serca i przyjazd do Domu Muzyka Seniora.


Jasełka

13 grudnia 2018

Wielką niespodziankę a zarazem przyjemność zrobiły nam przedszkolaczki Samorządowego Przedszkola w Wilczynku w dniu 13.12.2018 prezentując Jasełka. Przejęte swoimi rolami z wielkim zaangażowaniem wcielały się z swoje partie i sceny zbiorowe. Zostały nagrodzone gromkimi brawami. Mamy nadzieję na jeszcze niejeden występ milusińskich w naszym Domu Muzyka Seniora.


Wykład Pani Profesor Elliny Łunarskiej – GRUZJA

27 listopada 2018

W dniu 27 listopada 2018 odbyliśmy wirtualną podróż do Gruzji. Zabrała nas w tę podróż P. Profesor Ellina Łunarska – Borowiecka, prezentując szereg zdjęć oraz opowiadając o historii aż do czasów współczesnych o tym bardzo interesującym kraju i regionie geograficznym.

Jesteśmy bardzo wdzięczni P. Profesor za poświęcenie nam swego czasu.


„L`invero Quartet”

17 października 2018

dav W koncercie w dniu 17 października 2018 wziął udział L`invero Quartet składający się z bardzo młodych muzyków, byli to:  Piotr Gadzina – I skrzypce, Michał Osmycki – II skrzypce, Aleksandra Nikiel – altówka, Anna Lubiak-Osmycka – wiolonczela. A usłyszeliśmy  wiele przebojów  w transkrypcji na kwartet smyczkowy  m.in. walce, tanga, czy fragmenty z opery Bizeta „Carmen”. Koncert tak podobał się naszym pensjonariuszom i zaproszonym gościom, że publiczność podziękowała muzykom owacją na stojąco.

Dziękujemy sponsorom koncertu: Państwu Urszuli i Grzegorzowi Dąbrowskim.


Utwory twórców I połowy XX wieku wywodzących się z Polski…

21 września 2018

dav 21 września 2018 r mieliśmy niebywałą okazje usłyszeć koncert, który dwa tygodnie później był powtórzony w Carnegi Hall słynnej Sali w Nowym Jorku. Dwie młode wykonawczynie: Joanna Okoń – skrzypce oraz Katarzyna Glensk – fortepian zaprezentowały utwory twórców I połowy XX wieku wywodzących się z Polski.


Koncert „Pięciu wspaniałych”

19 września 2018

dav Nowy sezon koncertowy rozpoczęliśmy 19 września 2018r występem PIĘCIU WSPANIAŁYCH. Tytuł tego koncertu już zapowiadał  prezentacje muzyki kameralnej czyli napisane dla zespołu pięciu instrumentalistów. Wystąpili: Małgorzata Marczyk  – Fortepian, Kornelia Grądzka – I skrzypce, Paulina Kusa – II skrzypce, Paweł Czarny – altówka,  Zuzanna Stradowska – wiolonczela. Usłyszeliśmy bardzo interesujące brzmienia, również naśladujące odgłosy  przeróżnych zwierząt. Pięknie po tym świecie kameralistyki oprowadzał nas Sebastian Boguszewski. Gorąca owacja na końcu koncertu świadczyła o tym, ze występ bardzo się podobał.


Koncert pasyjny- Chór Kameralny AB IMO PECTORE

25 marca 2018

img_0240 Dnia 25.03.2018 odbył się koncert pasyjny w wykonaniu Chóru Kameralnego AB IMO PECTORE………., pod dyrekcją Mariusza Latka. W nastrój Niedzieli Palmowej wprowadziły nas utwory a capella związane z przeżywaniem zadumy i refleksji nad  wydarzeniami Wielkiego Tygodnia. Zachwycił nas wysoki – profesjonalny poziom wykonawczy chóru, którego członkowie rekrutują się z innych zawodów niż muzycznych, a śpiewanie jest ich pasją. Wykonane były utwory od renesansu po muzykę współczesną.


Koncert „Za rogatką grand zabawa”

16 marca 2018

img_0221 „Za rogatką grand zabawa”  to tytuł koncertu , który odbył się w dniu 16.03.2018 . Mieliśmy okazję  zanurzyć się w świecie, którego juz nie ma,w którym w  zgodzie współżyły ze sobą różne narodowości , kultury i religie. Usłyszeliśmy folklor II Rzeczypospolitej: Warszawy, Lwowa i Wilna: stare uliczne piosenki, podwórkowe ballady, kawiarniane melodie taneczne. Poznaliśmy także instrumenty muzyczne, których dotąd nie mieliśmy okazji usłyszeć: bębenek obręczowy, ksylofon i buzuki oprócz znanych nam skrzypiec,i gitary i głosu. Śpiewali Agata Harz, Katarzyna Szurman oraz Jurij Pastuszenkko. Koncert prowadziła  Malina Sarnowska.


Chór „ADVENTUS” i gość specjalny – Anna Samusionek

3 lutego 2018

img_0199-1 W sobotę 3 lutego 2018 zagościł u nas Żeński Chór Kameralny „ADVENTUS” pod dyrekcją Mariusza Gebela.  W podniosły nastrój wprowadziła nas  recytowana przez P. Annę Samusionek poezja religijna oraz psalmy. Chór wraz ze swymi wspaniałymi solistkami potrafił wydobywać różne niuanse w śpiewanych utworach, co doceniła obecna na koncercie publiczność, nagradzając artystów długą owacją.


Koncert studentek Jadwigi Rappe’

14 stycznia 2018

img_0189 Nadzwyczajny koncert klasy wokalistyki P. Prof. Jadwigi Rappe’ w dniu 14.01.2018 przyniósł nam wiele wspaniałych przeżyć. Studentki: Natalia Jarosiewicz, Magdalena Pikuła, Magdalena Czuba, Ewelina Greiciunaite, Pavla Mackowa, Anna Thun z towarzyszeniem pianistki Aliny Hoffman zaprezentowały bardzo profesjonalny poziom, część  z nich uczestniczyła już z powodzeniem w międzynarodowych konkursach. A my usłyszeliśmy najsłynniejsze aria operowe oraz kolędy z różnych stron świata.
Jesteśmy bardzo wdzięczni P. Prof. Jadwidze Rappe’ za możliwość usłyszenia tych wspaniałych głosów, bo za kilka lat artystki z pewnością będą miały już tyle koncertowych propozycji, że nie znajdą czasu, aby zaśpiewać w Kątach. Owacjom nie było końca.


  • Najnowsze wpisy

  • Archiwum wpisów

dom muzyka seniora

Dom Muzyka Seniora ul. Brzozowa 24, Kąty, woj. mazowieckie (okolice Warszawy)