Dom opieki Warszawa i okolice - Dom muzyka Seniora
Home » Obiekt

Obiekt

   Dom Muzyka Seniora to nowo wybudowany obiekt uwzględniający wszystkie potrzeby ludzi w starszym wieku.

   Dysponujemy powierzchnią mieszkalną 1800 m², przeznaczoną dla maksymalnie 50 mieszkańców. Do dyspozycji naszych pensjonariuszy oddajemy komfortowo wyposażone pokoje jednoosobowe, dwuosobowe, a także apartamenty z aneksem kuchennym. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę z WC, umywalką i prysznicem. Łazienki w apartamentach posiadają dodatkowo wannę i bidet.

Każdy pokój ma bezpośrednie wyjście do ogrodu. Na wyposażenie pokoju w standardzie podstawowym składa się: sterowane pilotem lub hydraulicznie łóżko rehabilitacyjne z materacem przeciwodleżynowym, szafa z lustrem, biurko, 2 krzesła, szafka nocna z lampką, rolety w oknach, instalacje przywoławcze, pościel i bielizna. W standardzie podwyższonym możliwy jest również telewizor, telefon oraz podłączenie do internetu. Pensjonariusze DMS mogą w dowolny sposób aranżować wnętrze swoich pokoi.

Opieka w Domu Muzyka Seniora

   Opiekę medyczną sprawujemy w gabinecie lekarskim. W domu opieki znajduje się również profesjonalny gabinet pielęgniarsko-rehabilitacyjny z wanną dla osób niepełnosprawnych.

W DMS prowadzimy własną kuchnię uwzględniającą indywidualne diety naszych mieszkańców. Dysponujemy też własną pralnią do użytku osobistego pensjonariuszy.

   Przestrzeń dla pobytu dziennego to: hall, jadalnia oraz przestronny Salon Muzyczny im. Barbary i Wojciecha Kilarów z fortepianem koncertowym, biblioteką, aneksem multimedialnym (TV, DVD, amplituner, gramofon wraz z bogatą biblioteką płyt winylowych) oraz dostępem do internetu. Wszystkie przestrzenie urządzone są w stylu klasycznym, (wyposażenie wnętrz wykonano z najlepszych materiałów z wielką dbałością o najdrobniejszy szczegół).

Do dyspozycji naszych mieszkańców jest kaplica, gdzie każdy może oddać się chwili zadumy i skorzystać z posługi duszpasterskiej, którą sprawuje proboszcz parafii z Góry Kalwarii.

Odpoczynek w Domu Muzyka Seniora

   Posiadamy także dwa ogrody. Wewnętrzne patio z fontanną i ławeczkami to wspaniałe miejsce do odpoczynku w ciepłe dni. W sezonie letnim organizujemy tu także koncerty. Ogród zewnętrzny z lasem sosnowym (łącznie 1,46 ha powierzchni) dba o kondycję fizyczną naszych pensjonariuszy, stanowi bowiem doskonałe miejsce do długich spacerów.

   Budynek DMS został zaprojektowany zgodnie z europejskimi wytycznymi dotyczącymi architektury tego typu obiektów. Wewnątrz nie ma więc barier architektonicznych, a obiekt jest całkowicie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku jest zainstalowana winda. Jesteśmy  także przygotowani na usterki w dostawie energii elektrycznej – posiadamy własny agregat prądotwórczy.

DMS jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o domy opieki.

 

Skontaktuj się z nami!
dom muzyka seniora

© DOM MUZYKA SENIORA Kąty, ul. Brzozowa 24, 05-532 Baniocha, woj. mazowieckie

Dom Opieki Piaseczno
Dom Opieki Góra Kalwaria