Dom opieki Warszawa i okolice - Dom muzyka Seniora
Home » Fundacja

Fundacja

Fundacja została powołana do życia przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków, a jej głównym celem było doprowadzenie do utworzenia Domu Muzyka Seniora zapewniającego poczucie bezpieczeństwa artystom muzykom, którzy zeszli już z estrad koncertowych, a ze względu na trudności życiowe wieku podeszłego wymagają pomocy innych osób.

Jak powstał Dom Muzyka Seniora?

Fundacja otrzymała w darze 1,46 ha działkę leśno-budowlaną w Kątach w gm. Góra Kalwaria, projekt architektoniczny oraz środki finansowe na pozostałe prace projektowe. Dzięki darowiznom bardzo wielu osób ze środowiska muzycznego, melomanów oraz ludzi ceniących naszą inicjatywę zdołaliśmy zgromadzić fundusze uprawniające nas do aplikowania o środki unijne.

Dzięki dofinansowaniu projektu „Utworzenie Domu Muzyka Seniora w Kątach w Gm. Góra Kalwaria w powiecie piaseczyńskim” ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. mazowieckiego na lata 2007-2013, polskie środowisko muzyczne może cieszyć się z pięknego obiektu w jesieni życia. Przedmiotem tego projektu było stworzenie środowiskowego domu opieki dla artystów-muzyków seniorów i zapewnienie im wysokiej jakości opieki świadczonej przez Fundację. Nastąpiło to poprzez: budowę budynku i zagospodarowanie jego otoczenia oraz zakup niezbędnego wyposażenia związanego integralnie z budynkiem. Kwota dofinansowania wynosiła 13 251 797,78 zł, projekt został ukończony w listopadzie 2013 roku.

Do lektury szczegółowej historii powstania Domu Muzyka Seniora zapraszamy pod linkiem poniżej:

Historia powstania Domu Muzyka Seniora.

Skontaktuj się z nami!
dom muzyka seniora

© DOM MUZYKA SENIORA Kąty, ul. Brzozowa 24, 05-532 Baniocha, woj. mazowieckie

Dom Opieki Piaseczno
Dom Opieki Góra Kalwaria