Dom opieki Warszawa i okolice - Dom muzyka Seniora
Home » Dom opieki Góra Kalwaria

Dom opieki Góra Kalwaria

Nasz Dom Seniora, znajdujący się w pobliżu Góry Kalwarii, oferuje pobyty czasowe i stałe dla ukochanych członków rodziny, którzy nie mogą dłużej przebywać w domu rodzinnym z różnych powodów. Nasz Dom Opieki Muzyka Seniora jest doskonałym wyborem dla wszystkich miłośników muzyki, ale nie tylko. Stale organizujemy tutaj recitale i koncerty, a dla mieszkańców udostępniamy bogato wyposażony salon muzyczny wraz z fortepianem.

Dom seniora Góra Kalwaria

Nasz dom Seniora, Góra Kalwaria oferuje między innymi:

 • doskonałe zaplecze medyczne i mieszkalne,
 • gabinet rehabilitacyjno-pielęgniarski i lekarski,
 • kuchnię z możliwością dostosowania diety do potrzeb,
 • doskonale wyposażone strefy pobytu dziennego i wiele atrakcji,
 • bibliotekę, windę i własną kaplicę,
 • dwa duże ogrody, z ławeczkami i fontanną,
 • szeroką ofertę wydarzeń kulturalnych, a zwłaszcza muzycznych,
 • spotkania edukacyjne z młodzieżą i innymi Seniorami,
 • imprezy okolicznościowe takie jak imieniny i Święta.

Nasz personel posiada ogromne doświadczenie w opiece nad osobami starszymi. Jest odpowiednio wykształcony i wyszkolony. Dysponujemy całym zespołem terapeutycznym – od lekarzy, przez pielęgniarki, aż po rehabilitantów. Dzięki temu oferujemy kompleksową opiekę na każdej płaszczyźnie, przez całą dobę.

Kiedy czas przenieść się do Domu Seniora?

Nasz dom Seniora jest doskonałym miejscem dla wszystkich osób, które nie mogą otrzymać profesjonalnej, całodobowej opieki w domu rodzinnym. Rozległa lista obowiązków członków rodziny często znacznie utrudnia opiekę nad seniorem. Nasz dom opieki może być również odpowiednim wyborem w sytuacji, w której w domu nie dysponuje się odpowiednim sprzętem potrzebnym do rehabilitacji i codziennego funkcjonowania osoby starszej. Oprócz potrzeb zdrowotnych równie ważne jest spełnianie potrzeb społecznych oraz potrzeby kontaktu z drugim człowiekiem. W natłoku obowiązków czasami ciężko jest zorganizować odpowiednią rozrywkę Seniorowi. Nasz dom opieki ma na uwadze wszystkie potrzeby osób starszych. Jeśli rodzina nie podjęła jeszcze jednogłośnej decyzji związanej z tym, czy dom Seniora jest odpowiednim miejscem na pobyt stały, można zorganizować pobyt czasowy w celu oswojenia się z miejscem, innymi pensjonariuszami oraz personelem i dopiero wówczas podjąć ostateczną decyzję.

Na co stawiamy w domu opieki Muzyka Seniora?

W naszym domu Seniora mamy świadomość wszystkich potrzeb człowieka w określonym wieku rozwojowym. Dbamy więc nie tylko o spełnienie potrzeb podstawowych takich jak potrzeby fizjologiczne, czy bezpieczeństwa. Dbamy także o rozwój Seniorów i możliwość miłego spędzania czasu wraz z innymi. Pomagamy uporać się z lękiem i dezorientacją oraz doprowadzić do samoakceptacji i zadowolenia. To wszystko dzięki wspaniałym ludziom pracującym w naszym domu oraz doskonałemu zapleczu technicznemu. Dbamy w szczególności o:

 • zdrowie naszych podopiecznych i ulżenie im w potencjalnym bólu,
 • przystosowanie seniorów do wysiłku fizycznego zgodnego z ich możliwościami – udostępniamy doskonałe miejsca, które sprzyjają utrzymaniu zdrowia i dobrej formy,
 • utrzymywanie stosunków towarzyskich z osobami w podobnym wieku, zapewnienie rozrywki i wspaniałych atrakcji,
 • dostosowanie Seniora do pełnienia nieco innych ról społecznych niż wcześniej,
 • urządzenie otoczenia w sposób adekwatny do możliwości fizycznych i potrzeb psychicznych.

Dążymy do tego, aby nasz dom Seniora był prawdziwym domem dla każdego z naszych podopiecznych. Zachęcamy rodzinę do odwiedzin, a pensjonariuszy do zabierania pamiątek i rzeczy osobistych, które mają znaczenie sentymentalne. Seniorzy mają możliwość zaaranżować swój pokój w sposób dowolny, zgodny z upodobaniami. Pobyt w domu Seniora nie musi końcem, natomiast często jest początkiem wspaniałej, wspólnej przygody. Nasi Seniorzy wciąż pełnią istotne funkcje rodzinne i społeczne – są rodzicami, wujkami, dziadkami, pradziadkami i przyjaciółmi.

Dlaczego dom opieki Muzyka Seniora?

Ponieważ nasz Dom Seniora jest prowadzony przez organizację non-profit, a ufundowany został w 85% z funduszy Unii Europejskiej, proponujemy bardzo korzystne, niewysokie ceny pobytu. Dom opieki jest duży i przestronny, zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu każdemu seniorowi. Pokoje są wygodne, bardzo dobrze wyposażone, jedno i dwuosobowe. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki. Każdy senior znajdzie tutaj rozrywkę i zajęcie odpowiednie dla siebie. Budynek jest bardzo estetyczny, urządzony w stylu klasycznym i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nasz dom opieki będzie doskonałym miejscem dla każdego miłośnika muzyki. Zachęcamy serdecznie do kontaktu.

Skontaktuj się z nami!

© DOM MUZYKA SENIORA Kąty, ul. Brzozowa 24, 05-532 Baniocha, woj. mazowieckie

Dom Opieki Piaseczno
Dom Opieki Góra Kalwaria