Dom opieki Warszawa i okolice - Dom muzyka Seniora

IV koncert Katedry Instrumentów Smyczkowych Uniwersytetu Muzycznego Frederyka Chopina

16 grudnia 2022

Dnia 16.12 odbył się IV koncert Katedry Instrumentów Smyczkowych Uniwersytetu Muzycznego Frederyka Chopina w Warszawie w 255 rocznice śmierci George’a Philippa Telemanna. Studenci wprowadzili nas w radosne i klimatyczne nuty. To był piękny wieczór.


Koncert Wojciecha Niedziółki

4 października 2022

W salonie Domu Muzyka Seniora mieliśmy ogromną przyjemność gościć znakomitego skrzypka Pana Wojciecha Niedziółkę. Młody artysta o wielkim talencie urzekł nas swoją sztuką oraz wrażliwością.

Pan Wojciech Niedziółka jest w trakcie przygotowań do 16. edycji Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.

Życzymy powodzenia


W świecie opery i operetki

28 września 2022


Podczas koncertu troje solistów- sopranistka, mezzosopranistka oraz tenor- zaprezentowali największe przeboje muzyki operowej i operetkowej. W programie znalazły się arie, duety oraz tercety w towarzyszeniu fortepianu…


1 czerwca 2022

01.06.2022 odbył się drugi koncert z Cyklu Katedra Instrumentów Smyczkowych . Wystąpili studenci z Polski, Chorwacji oraz Turcji. Wykonali swoje mini-recitale z pasją i sercem. Tak też zostali przyjęci. Z sercem i życzliwością przez Muzyków Seniorów. Prowadzenie koncertu – prof. dr hab. Sławomir Tomasik – Kierownik Katedry Instrumentów Smyczkowych UMFC w Warszaw


Przystanek: Francja…

27 kwietnia 2022

Bohaterami programu był flet i akordeon. Towarzyszyła im perkusja, której bogactwo brzmienia doskonale wpisuje się w wysmakowaną kolorystykę francuskich utworów. Te trzy instrumenty były przewodnikami w podróży po Francji, prezentując jej style, kolory i nastroje. Ich brzmienie przeniosło naszych Pensjonariuszy oraz zaproszonych uczniów okolicznej szkoły nad Sekwanę, na skąpane w słońcu Lazurowe Wybrzeże i owiane chłodnym, północnym wiatrem wzgórza Normandii.


1 kwietnia 2022

Dziękujemy !!!!


Bal karnawałowy 2022

3 lutego 2022

Wigilia w Domu Muzyka Seniora

22 grudnia 2021

Dnia 22.12.2021 odbyła się uroczysta kolacja Wigilijna. Wieczór umiliło nam kolędowanie z naszą P. Prezes – Anną Jurksztowicz, której towarzyszył P. Arkadiusz Wiech. Swoich sił spróbowała również Mieszkanka Domu P. Prof. Hanna Rejmer. Dzięki Fundacji „Święty Mikołaj dla Seniora” nasi Pensjonariusze mogli spełnić swoje marzenia- otrzymali prezenty, które rozdał nasz firmowy Mikołaj

🎅

A dla nas największym świątecznym prezentem są uśmiechy i radość Pensjonariuszy


,,Mistrz i Jego Uczniowie „

25 września 2021

Dnia 25.09.2021 odbyła się inauguracja cyklu koncertów ,,Mistrz i Jego Uczniowie”, wystąpiła Pani Profesor Akademii Muzycznej we Wrocławiu – Maria Czechowska-Królicka wraz ze swoimi studentami Magdą Bigoś, Weroniką Kałążną i Iwo Sabadasz. Mieszkańcy oraz zaproszona publiczność z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Górze Kalwarii nie kryli zachwytów….koncert zakończył się owacją na stojąco.


,,W krainie wyobraźni”

15 września 2021

W programie koncertu obok dzieł fortepianowych, które opowiadają o świecie wyłącznie za pomocą dźwięków, główne miejsce zajęły utwory wokalne. Młodsi i starsi melomani zostali zabrani do krainy wyobraźni na spotkanie z roślinami i zwierzętami, które w magiczny sposób przemówili do nich różnymi głosami… Usłyszeliśmy zarówno kompozycje wykonane solo, jak i żartobliwe duety.


  • Archiwa

© DOM MUZYKA SENIORA Kąty, ul. Brzozowa 24, 05-532 Baniocha, woj. mazowieckie

Dom Opieki Piaseczno
Dom Opieki Góra Kalwaria