Dom opieki Warszawa i okolice - Dom muzyka Seniora

1 czerwca 2022

01.06.2022 odbył się drugi koncert z Cyklu Katedra Instrumentów Smyczkowych . Wystąpili studenci z Polski, Chorwacji oraz Turcji. Wykonali swoje mini-recitale z pasją i sercem. Tak też zostali przyjęci. Z sercem i życzliwością przez Muzyków Seniorów. Prowadzenie koncertu – prof. dr hab. Sławomir Tomasik – Kierownik Katedry Instrumentów Smyczkowych UMFC w Warszaw


Przystanek: Francja…

27 kwietnia 2022

Bohaterami programu był flet i akordeon. Towarzyszyła im perkusja, której bogactwo brzmienia doskonale wpisuje się w wysmakowaną kolorystykę francuskich utworów. Te trzy instrumenty były przewodnikami w podróży po Francji, prezentując jej style, kolory i nastroje. Ich brzmienie przeniosło naszych Pensjonariuszy oraz zaproszonych uczniów okolicznej szkoły nad Sekwanę, na skąpane w słońcu Lazurowe Wybrzeże i owiane chłodnym, północnym wiatrem wzgórza Normandii.


1 kwietnia 2022

Dziękujemy !!!!


Bal karnawałowy 2022

3 lutego 2022

Wigilia w Domu Muzyka Seniora

22 grudnia 2021

Dnia 22.12.2021 odbyła się uroczysta kolacja Wigilijna. Wieczór umiliło nam kolędowanie z naszą P. Prezes – Anną Jurksztowicz, której towarzyszył P. Arkadiusz Wiech. Swoich sił spróbowała również Mieszkanka Domu P. Prof. Hanna Rejmer. Dzięki Fundacji „Święty Mikołaj dla Seniora” nasi Pensjonariusze mogli spełnić swoje marzenia- otrzymali prezenty, które rozdał nasz firmowy Mikołaj

🎅

A dla nas największym świątecznym prezentem są uśmiechy i radość Pensjonariuszy


,,Mistrz i Jego Uczniowie „

25 września 2021

Dnia 25.09.2021 odbyła się inauguracja cyklu koncertów ,,Mistrz i Jego Uczniowie”, wystąpiła Pani Profesor Akademii Muzycznej we Wrocławiu – Maria Czechowska-Królicka wraz ze swoimi studentami Magdą Bigoś, Weroniką Kałążną i Iwo Sabadasz. Mieszkańcy oraz zaproszona publiczność z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Górze Kalwarii nie kryli zachwytów….koncert zakończył się owacją na stojąco.


,,W krainie wyobraźni”

15 września 2021

W programie koncertu obok dzieł fortepianowych, które opowiadają o świecie wyłącznie za pomocą dźwięków, główne miejsce zajęły utwory wokalne. Młodsi i starsi melomani zostali zabrani do krainy wyobraźni na spotkanie z roślinami i zwierzętami, które w magiczny sposób przemówili do nich różnymi głosami… Usłyszeliśmy zarówno kompozycje wykonane solo, jak i żartobliwe duety.


Recital duetu Joanna Okoń – skrzypce i Katarzyna Glensk – fortepian

23 czerwca 2021

Dom Muzyka Seniora, od czasu swego  powstania był gospodarzem regularnie odbywających się koncertów, dostępnych zarówno dla pensjonariuszy jak i dla wszystkich zainteresowanych.

 Po wielu miesiącach zawieszenia tej  działalności, będącego skutkiem stanu epidemicznego,  w dniu 23 czerwca 2021  w DMS odbył się  recital duetu  Joanna Okoń – skrzypce i Katarzyna Glensk – fortepian. Artystki wykonały unikalny repertuar, złożony z utworów polskich kompozytorek, żyjących i tworzących w dziewiętnastym  oraz  dwudziestym wieku. Przed każdym wykonaniem Joanna Okoń  opowiadała słuchaczom o utworze i  jego kompozytorce. Wiele z tych utworów artystkom udało się wydobyć z zapomnienia dzięki ich wnikliwym poszukiwaniom.

Na repertuar koncertu złożyły się następujące utwory:

Tekla Bądarzewska – Modlitwa dziewicy

Wanda Landowska – Jesień

Zofia Ossendowska-Ouango -Taniec Fetyszów

Eliza Markowska -Medytacja op.53

Halina Krzyżanowska – Mazur

Irena Dołgow-Ciring – Serenada

Eliza Filipowicz – Fantazja na tematy polskie

Paula Szarit -Intermezzo op 3 nr 3

Maria Dziewulska – Melodia

Grażyna Bacewicz – Humoreska


Serdecznie zapraszamy do lektury ilustrowanej historii powstania Domu Muzyka Seniora.

17 grudnia 2020

Zakładka FUNDACJA / Historia Powstania DMS.


„Skąd pochodzisz melodio ?”

26 lutego 2020

„Skąd pochodzisz melodio ?” – to tytuł koncertu  z udziałem zaproszonych dzieci, który odbył się 26 lutego 2020 r. Wykonawcami byli: Dominika Gacka – fortepian, Katarzyna Pawłowska – mezzosopran, Krzysztof Ciupiński – Świątek – tenor  oraz  Krzysztof Krzyżanowski – klarnet. Koncert bardzo interesująco prowadził Sebastian Boguszewski zapraszając słuchaczy do aktywnego uczestnictwa. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane zagadki geograficzne, wyklaskiwały rytmy zwłaszcza, że były to gorące rytmy muzyki latynoamerykańskiej. Znane wszystkim melodie stworzyły bardzo miłą atmosferę muzycznego spotkania.


  • Archiwa

dom muzyka seniora

© DOM MUZYKA SENIORA Kąty, ul. Brzozowa 24, 05-532 Baniocha, woj. mazowieckie

Dom Opieki Piaseczno
Dom Opieki Góra Kalwaria