Dom opieki Warszawa i okolice - Dom muzyka Seniora
Home » Dom seniora Piaseczno

Dom seniora Piaseczno

Dom Muzyka Seniora w Kątach to miejsce stworzone z myślą o zapewnieniu mieszkańcom maksymalnego komfortu. Jest przeznaczone głównie dla wielbicieli muzyki – jak wskazuje sama nazwa ośrodka, osób związanych z nią zawodowo. Oferuje całodobową opiekę z zakwaterowaniem muzykom oraz ludziom ze środowiska muzycznego. Zaprasza również osoby spoza tego środowiska, które marzą o tym, aby muzyka towarzyszyła im w jesieni życia. Pensjonariuszami w domu seniora mogą zostać ludzie w wieku podeszłym, niesprawni fizycznie albo społecznie.

Dom Opieki Piaseczno

Powstały niedawno budynek spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających mieszkańców. Zaprojektowano go tak, aby uwzględniał wszelkie potrzeby osób w starszym wieku. Dom seniora znajduje się w cichej okolicy, dzięki czemu przebywający mają gwarancję spokojnego wypoczynku. To kompleks w pełni samowystarczalny, przygotowany na różnego typu niedogodności. Między innymi, na wypadek przerw w dostawie energii elektrycznej został wyposażony we własny agregat prądotwórczy. Piaseczyński dom opieki spełnia surowe europejskie wytyczne dotyczące architektury tego rodzaju obiektów. Zadbaliśmy o to, aby wnętrze pozbawiono barier architektonicznych, a dodatkowo przyłożyliśmy starań, aby dostosować je do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dla wygody pensjonariuszy w budynku została zainstalowana winda. Poruszanie się po terenie domu nie sprawi nikomu najmniejszego problemu.

Dom seniora w Piasecznie

DMS to nie tylko nowoczesne zabudowania, w których zastosowano zaawansowane technologie. To także luksusowe wnętrza – komfortowo urządzone pokoje jedno- oraz dwuosobowe, jak również ekskluzywne apartamenty z aneksem kuchennym. Dom seniora może zamieszkiwać maksymalnie 50 osób, co oznacza, że spragnionym towarzystwa z pewnością go nie zabraknie. Jednocześnie ośrodek pozostaje kameralnym miejscem, w którym zapewniamy każdemu prywatność oraz intymną atmosferę. Naszym priorytetem było stworzenie środowiska pełnego życzliwości, otoczenie mieszkańców przyjaźnią oraz zagwarantowanie im opieki lekarskiej dostępnej o dowolnej porze. Obiekt zajmuje powierzchnię mieszkalną 1800 m², podzieloną na pokoje oraz apartamenty, z których każdy ma bezpośrednie wyjście do ogrodu. Wszystkie posiadają wygodne łóżko rehabilitacyjne z materacem przeciwodleżynowym sterowane pilotem albo hydraulicznie. Do standardowego wyposażenia zalicza się szafa z lustrem, biurko oraz dwa krzesła i nocna szafka z lampką. Wśród udogodnień można wymienić instalacje przywoławcze oraz rolety w oknach. Każdy pokój ma własną łazienkę z prysznicem, WC oraz umywalką, ponadto apartamenty wyposażono w wannę oraz bidet. Dom opieki dysponuje też pokojami w podwyższonym standardzie. Ich mieszkańcy mają do dyspozycji telewizor, telefon oraz łącze internetowe. Warto pamiętać, że pozostawiamy mieszkańcom pełną swobodę w aranżacji swoich pokojów.

Piaseczyński dom opieki

Pensjonariusze domu seniora mogą liczyć nie tylko na wypoczynek w gustownie urządzonych wnętrzach. Obiekt udostępnia im pralnię do użytku osobistego, prócz tego prowadzi własną kuchnię. Dzięki temu osoby, które na jesień swojego życia wybrały Piaseczno i nasz DMS, otrzymują pyszne, pełnowartościowe posiłki przyrządzone z uwzględnieniem ich preferencji kulinarnych. Bierzemy pod uwagę indywidualne diety, aby pensjonariusze jadali smacznie, a przede wszystkim zdrowo. Nawiązując do tematu zdrowia, pragniemy podkreślić, że mieszkańcy pozostają pod opieką wykwalifikowanego personelu medycznego. Dom seniora posiada gabinet lekarski oraz profesjonalny gabinet pielęgniarsko-rehabilitacyjny wyposażony w wannę dla gości z niepełnosprawnościami.

Piaseczno – idealne miejsce na jesień życia

Niezmiernie nas cieszy, że pensjonariusze tak świetnie czują się w naszym domu. W dużej mierze to zasługa dopracowanego wystroju, w którym wszystkie elementy wykonano z wysokiej klasy materiałów. Wnętrza zostały urządzone w klasycznym stylu – ponadczasowa aranżacja podoba się każdemu mieszkańcowi. Dom opieki zaprasza do jadalni, hallu oraz okazałego Salonu Muzycznego im. Barbary i Wojciecha Kilarów. Pomieszczenie kryje w sobie bibliotekę oraz aneks multimedialny z TV, DVD, gramofonem z imponującą kolekcją płyt winylowych i amplitunerem. Główną ozdobę wnętrza stanowi fortepian koncertowy. Mieszkańcy spędzający czas w salonie, mogą korzystać z sieci internetowej. Nasz dom seniora dysponuje dwoma pięknymi ogrodami, w których pensjonariusze uwielbiają przebywać w ciepłe dni. Zewnętrzny ogród łączy się z sosnowym lasem, zajmując wspólnie teren o powierzchni 1,46 ha. To ulubione miejsce spacerów oraz relaksu wielu ludzi. Z kolei wewnętrzne patio z ulokowaną w centralnym punkcie fontanną otoczoną ławeczkami skupia latem wielbicieli koncertów. Mieszkańcy lubią tam przesiadywać, rozmawiać albo odprężać się w ciszy.

Dom seniora Piaseczno

Osoby zainteresowane zamieszkaniem w naszym domu seniora serdecznie zapraszamy do odwiedzin. Na siedzibę ośrodka wybraliśmy Piaseczno. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą, a w razie chęci uzyskania dodatkowych informacji – do kontaktu.

Skontaktuj się z nami!

© DOM MUZYKA SENIORA Kąty, ul. Brzozowa 24, 05-532 Baniocha, woj. mazowieckie

Dom Opieki Piaseczno
Dom Opieki Góra Kalwaria