dom muzyka seniora

Obiekt

obiekt Dom Muzyka Seniora to nowo wybudowany obiekt uwzględniający wszystkie potrzeby ludzi w starszym wieku.

Dysponujemy powierzchnią mieszkalną 1800 m², przeznaczoną dla maksymalnie 50 mieszkańców. Do dyspozycji naszych pensjonariuszy oddajemy komfortowo wyposażone pokoje jednoosobowe, dwuosobowe, a także apartamenty z aneksem kuchennym. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę z WC, umywalką i prysznicem. Łazienki w apartamentach posiadają dodatkowo wannę i bidet. Każdy pokój ma bezpośrednie wyjście do ogrodu. Na wyposażenie pokoju w standardzie podstawowym składa się: sterowane pilotem lub hydraulicznie łóżko rehabilitacyjne z materacem przeciwodleżynowym, szafa z lustrem, biurko, 2 krzesła, szafka nocna z lampką, rolety w oknach, instalacje przywoławcze, pościel i bielizna. W standardzie podwyższonym możliwy jest również telewizor, telefon oraz podłączenie do internetu. Pensjonariusze DMS mogą w dowolny sposób aranżować wnętrze swoich pokoi.

Opiekę medyczną sprawujemy w gabinecie lekarskim. W domu opieki znajduje się również profesjonalny gabinet pielęgniarsko-rehabilitacyjny z wanną dla osób niepełnosprawnych.

W DMS prowadzimy własną kuchnię uwzględniającą indywidualne diety naszych mieszkańców.

Dysponujemy też własną pralnią do użytku osobistego pensjonariuszy.

Przestrzeń dla pobytu dziennego to: holl, jadalnia oraz przestronny Salon Muzyczny z fortepianem koncertowym, biblioteką, telewizją i dostępem do Internetu. Wszystkie przestrzenie urządzone są w stylu klasycznym, (wyposażenie wnętrz wykonano z najlepszych materiałów z wielką dbałością o najdrobniejszy szczegół).

Do dyspozycji naszych mieszkańców jest kaplica, gdzie każdy może oddać się chwili zadumy i skorzystać z posługi duszpasterskiej, którą sprawuje proboszcz naszej parafii.

Posiadamy także dwa ogrody. Wewnętrzne patio z fontanną i ławeczkami to wspaniałe miejsce do odpoczynku w ciepłe dni. W sezonie letnim organizujemy tu także koncerty. Ogród zewnętrzny z lasem sosnowym (łącznie 1, 46 ha powierzchni) dba o kondycję fizyczną naszych pensjonariuszy, stanowi bowiem doskonałe miejsce do długich spacerów.

Budynek DMS został zaprojektowany zgodnie z europejskimi wytycznymi dotyczącymi architektury tego typu obiektów. W DMS nie ma więc barier architektonicznych, obiekt jest całkowicie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku jest zainstalowana winda.

Nasz obiekt jest także przygotowany na usterki w dostawie energii elektrycznej – posiadamy własny agregat prądotwórczy. DMS jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o domy opieki.

dom muzyka seniora

Dom Muzyka Seniora ul. Brzozowa 24, Kąty, woj. mazowieckie (okolice Warszawy)