Dom opieki Warszawa i okolice - Dom muzyka Seniora
Home » Historia

Historia

Uroczystość otwarcia Domu Muzyka Seniora

W Międzynarodowym Dniu Muzyki, w poniedziałek 1 października 2012, o godz. 15.00 odbędzie się w Kątach (gmina Kalwaria) przy ul. Brzozowej ceremonia otwarcia obiektu.

Uroczystość uświetni wykonanie nowego, napisanego specjalnie na tę okazję utworu Wojciecha Kilara, obchodzącego w bieżącym roku jubileusz 80. urodzin. Dzieło Mistrza, zatytułowane SONETY DO LAURY, wykonane zostanie przez Jarosława Bręka (baryton) i Ewę Wilczyńską (fortepian).

Do osób, które zechcą zaszczycić nas swoją obecnością zwracamy się z gorącą prośbą, by w miejsce ewentualnych kwiatów dokonać wpłaty na rzecz Fundacji DOM MUZYKA SENIORA (nr konta: 59 1160 2202 0000 0000 4025 4742).

Jazz w Filharmonii Narodowej

W niedzielę 20 maja, o godz. 18.00 odbył się w Sali Koncertowej Filharmonii koncert, na którym usłyszeliśmy słynne standardy jazzowe i muzyki rozrywkowej zaaranżowane na kwartet jazzowy i smyczki.

Oryginalne instrumentacje wykorzystywały możliwości Smyczkowej Orkiestry Kameralnej, złożonej z muzyków Filharmonii Narodowej, której koncertmistrzem był Marcin Mazurek oraz indywidualne umiejętności i doświadczenie członków Kwartetu Jazzowego Tomasza Bielskiego, a szczególnie jego lidera, który na flecie i saksofonie altowym dał popis solowych improwizacji wykorzystujących w pełni skalę i możliwości obu instrumentów. Gorący aplauz publiczności skłonił wykonawców do bisów.

Koncert – dedykowany Fundacji DOM MUZYKA SENIORA – odbył się dzięki wsparciu Związku Artystów Wykonawców STOART.

 

Szanowni Państwo,

Z wielką satysfakcją pragniemy podzielić się informacją, że budowa Domu Muzyka Seniora dobiega końca. Przed nami jeszcze wyposażenie obiektu w meble, urządzenia i sprzęty oraz dopełnienie wszystkich wymogów formalnych, niezbędnych do rozpoczęcia funkcjonowania domu opieki.

Dla Fundacji to najtrudniejszy okres pod względem organizacyjnym i finansowym, gdyż najpierw musimy zatrudnić pracowników, pierwsi pensjonariusze zaś pojawią się później, a dopiero z nimi środki finansowe.

Fakt, że Fundacja zdołała w krótkim, bo niespełna 8-letnim okresie doprowadzić do powstania tak oczekiwanego obiektu, świadczy również o wrażliwości Państwa na los ludzi w podeszłym wieku, zawsze bowiem mogliśmy liczyć na wsparcie z Państwa strony. Serdecznie dziękujemy!

Po raz kolejny zwracamy się do Państwa z prośbą o rozważenie możliwości przekazania 1% swojego podatku dochodowego (PIT) na rzecz naszej środowiskowej Fundacji.

KAŻDA PAŃSTWA WPŁATA JEST DLA NAS BARDZO CENNA – PRZYBLIŻA NAS DO CELU.

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych ( https://www.iwop.pl/) w ramach projektu  PITax.pl  dla OPP. ( https://www.pitax.pl/program-pit/ )
 

 

Szanowni Państwo,

Z ogromną satysfakcją pragniemy poinformować, że trwa budowa Domu Muzyka Seniora w Kątach, a wynikający z umowy termin jej zakończenia to 30 września br. Jesteśmy dumni, iż możemy realizować projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Jednakże środki te pokryją etap budowy obiektu, natomiast na jego wyposażenie musimy zgromadzić fundusze we własnym zakresie.

Zbliża się termin rozliczeń rocznych. Od nas – podatników zależy, na co zostanie przeznaczony 1% należnego podatku. Mamy wielką nadzieję, że wrażliwość na los ludzi w podeszłym wieku skłoni Państwa do wsparcia przedsięwzięcia, które będzie służyło potrzebującym seniorom – artystom muzykom i osobom zawodowo związanym ze środowiskiem muzycznym – zapewniając im fachową opiekę i godne życie.

W odpowiednim miejscu formularza PIT należy wpisać:

Fundacja Dom Muzyka Seniora oraz KRS 0000201927

 

Zdjęcia z budowy Domu Muzyka Seniora

3 stycznia 2012

(fot. Jerzy Noworol)

 

Prace przy fasadzie budynku

 

Widok w głąb działki wzdłuż ogrodzenia

 

Pani Prezes Zofia Wit na patio

 

Prace wykończeniowe na dachu

 

Wysokiej jakości stolarka okien…

 

…i drzwi

 

Wnętrza nabierają kolorów…

 

…i pokrywane są glazurą

 

Wejście do holu głównego

 

Fragment salonu muzyków

 

Widok poddasza

 

Pamiątkowe zdjęcie zwiedzających: Małgorzata Sardou, Prezes Zarządu Fundacji Zofia Wit, Charles Sardou, Członek Rady Fundacji Janusz Pietkiewicz z małżonką, Pełnomocnik Zarządu Jerzy Noworol

 

17 grudnia 2011

(fot. Zofia Wit)

 

Wstawiono już kolumny i napis na frontonie budynku.

 

Artyści na rzecz Fundacji DOM MUZYKA SENIORA

W piątek 2 grudnia 2011 o godz. 19.30 w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej, w szlachetnym geście pomocy Fundacji wystąpili popularni, choć rzadko widywani na tej estradzie artyści muzyki pop i jazzu: Jerzy Połomski, Piotr Rubik, Ewa Prus, Blake Parham, zespół ZAYAZD, Kwartet wokalny RAMPA oraz THE WARSAW DIXIELANDERS.

Koncert przebiegł przy wypełnionej sali, największe wrażenie wywarł swoim niezwykłym kunsztem i kulturą sceniczną niedościgły wciąż mistrz polskiej piosenki Jerzy Połomski, którego wzruszona publiczność nagrodziła stojącą owacją.

Serdecznie dziękujemy wszystkim artystom biorącym udział w imprezie oraz organizatorce ich występu p. Żanetcie Wrońskiej (Agencja ARTES).

 

Film z budowy Domu Muzyka Seniora

październik 2011

 

zobacz

 

 

Zdjęcia z budowy Domu Muzyka Seniora

3 września 2011

(fot. Zofia Wit)

 

Rozpoczęto prace wykończeniowe w łazienkach

 

15 lipca 2011

(fot. Zofia Wit)

 

Patio – położono już dachówkę, trwa instalowanie okien i drzwi

 

21 maja 2011

(fot. Jerzy Noworol)

 

Dachówka jest już na dachu

 

Tutaj znajdować się będą pokoje pensjonariuszy

 

Perspektywa korytarza

 

Patio, gdzie pensjonariusze będą zażywać kąpieli słonecznych

 

Widok z holu na wejście główne i wejście do salonu muzycznego

 

Wygodna klatka schodowa

 

Jadalnia i kuchnia

 

Prezes Zofia Wit przy wejściu z holu do jadalni…

 

… i przed frontem Domu Muzyka Seniora

 

18 marca 2011

(fot. Zofia Wit)

 

Dach i fragment patio od strony wejścia

 

Prace na dachu

 

Wszystkim Darczyńcom i Sympatykom

zdrowych i radosnych

Świąt Bożego Narodzenia

oraz

spełnienia marzeń osobistych i zawodowych

w Nowym Roku 2011

życzy

Zarząd Fundacji

 

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że po dopełnieniu procedur przetargowych rozpoczęła się budowa Domu Muzyka Seniora w Kątach w gminie Góra Kalwaria. Jesteśmy dumni, że możemy realizować projekt współfinansowany ze środków europejskich.

Pragniemy tą drogą serdecznie podziękować wszystkim Państwu, którzy zechcieli wskazać naszą Fundację jako beneficjenta 1% swego podatku. Pozyskane w ten sposób środki finansowe uzupełnią wkład własny, niezbędny do realizacji projektu unijnego.

Zarząd Fundacji

 

Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego Domu Muzyka Seniora

W Międzynarodowym Dniu Muzyki, 1 października 2010 r., o godz. 13.00 na ul. Brzozowej w Kątach, w gminie Góra Kalwaria, odbyła się ceremonia wmurowania aktu erekcyjnego Domu Muzyka Seniora. Wieńczy ona wieloletnie starania Fundacji o możliwość wybudowania w tym miejscu pierwszego w Polsce i drugiego w Europie domu opieki dla artystów-muzyków w podeszłym wieku. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

 

Plac budowy (fot. Agnieszka Deluga-Góra)

 

Mosiężna tuba zawierała akt erekcyjny, dwie monety o nominałach jednego złotego i jednego euro dla podkreślenia finansowania środkami polskimi i europejskimi, podpisy wszystkich zgromadzonych oraz partyturę Fanfary skomponowanej specjalnie na tę okazję przez Andrzeja Sienkiewicza i wykonanej przez Kwintet Dęty Filharmonii Narodowej, który podczas swojego występu przedstawił także inne utwory (m.in. Uwerturę „Chłop i poeta” F. Suppégo, Preludium i trzy mazurki Fr. Chopina w opracowaniu J. Witkowskiego oraz Fantazję na tematy z opery „Carmen”). Koncert został przyjęty z wielkim uznaniem i aplauzem licznie zgromadzonych przedstawicieli władz państwowych i samorządowych (m.in. Kancelarii Prezydenta, Biura Wojewody Mazowieckiego, Zarządu i Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Burmistrza gminy Kalwaria), organizacji reprezentujących środowisko muzyczne, Zarząd i Radę Fundacji oraz samych muzyków.

 

Akt erekcyjny (fot. Agnieszka Deluga-Góra)

 

Aktu wmurowania dokonali Prezes Zarządu Fundacji – Zofia Wit oraz Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego – Waldemar Roszkiewicz. Odczytano listy gratulacyjne, które nadesłali: Sekretarz Stanu i Generalny Konserwator Zabytków w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Żuchowski, Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski i Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Najważniejszy moment – wmurowania tuby z aktem erekcyjnym dokonują: Prezes Zarządu Fundacji – Zofia Wit oraz Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego – Waldemar Roszkiewicz (fot. Agnieszka Deluga-Góra)

 

Przetarg – ogłoszenie wyniku

Komisja ds. oceny ofert i wyboru GENERALNEGO WYKONAWCY na posiedzeniu w dniu 27 lipca 2010 r wybrała firmę „WINNICKI” z siedzibą w Sochaczewie do budowy Domu Muzyka Seniora w Kątach w Gm. Góra Kalwaria współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego w ramach RPO WM 2007 – 2013.

 

Przetarg

Fundacja „Dom Muzyka Seniora” poszukuje Generalnego Wykonawcy do budowy Domu Muzyka Seniora w gminie Góra Kalwaria w powiecie piaseczyńskim pod Warszawą. Szczegółowe informacje na naszej witrynie internetowej w zakładce PRZETARGI.

 

Przetarg – ogłoszenie wyniku

Komisja ds. oceny ofert i wyboru INWESTORA ZASTĘPCZEGO na posiedzeniu 20 maja 2010 wybrała ofertę MBJ Corporation Sp. z o. o. do realizacji budowy Domu Muzyka Seniora w Kątach w Gm. Góra Kalwaria współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WM2007 – 2013.

 

Przetarg

Fundacja „Dom Muzyka Seniora” poszukuje inwestora zastępczego do budowy Domu Muzyka Seniora w gminie Góra Kalwaria w powiecie piaseczyńskim pod Warszawą. Szczegółowe informacje na naszej witrynie internetowej w zakładce PRZETARGI.

 

Tablica informacyjna

W ślad za podpisaną umową na działce Fundacji pojawiła się tablica informacyjna:

 

Umowa o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej podpisana!

23 marca (wtorek) o godz. 12.00 odbyło się w Sali Lustrzanej Filharmonii Narodowej uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej budowy pierwszego w Polsce i jednego z pierwszych w Europie domu opieki dla muzyków, który powstanie w Kątach koło Góry Kalwarii niedaleko Warszawy. Umowa podpisana została przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Prezes Fundacji Dom Muzyka Seniora Zofię Wit, a także przez Wicemarszałka Stefan Kotlewskiego i Wiceprezes Fundacji Jolantę Bilińską.

W uroczystości wzięli również udział i zabierali głos Barbara Samborska – Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas – Przewodniczący Komisji Strategii Rozwoju Regionalnego i Zagospodarowania Przestrzennego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Swoją obecnością zaszczycili spotkanie Halina Kunicka, Andrzej Dąbrowski, Jerzy Połomski, Piotr Rubik, Krzysztof Jakowicz, Wiesław Ochman oraz Zarząd i Rada Nadzorcza Fundacji.

Po podpisaniu umowy odbyła się konferencja prasowa – materiały i wywiady pojawiły się w Teleekspresie, Telewizyjnym Kurierze Mazowieckim, wiadomościach TV Polsat News, wiadomościach Polskiego Radia, Programie 1 i 2 Polskiego Radia i in.

marzec 2010

 

Stół prezydialny (fot. Juliusz Multarzyński)

 

Umowę podpisuje Marszałek Adam Struzik i Prezes Fundacji Zofia Wit (fot. Juliusz Multarzyński)

 

Umowę podpisuje Wicemarszałek Stefan Kotlewski i Wiceprezes Jolanta Bilińska (fot. Juliusz Multarzyński)

 

Wspólne zdjęcie (fot. Juliusz Multarzyński)

 

Środki finansowe z Unii Europejskiej pokryją etap budowy obiektu, natomiast na jego wyposażenie musimy zgromadzić fundusze we własnym zakresie.

Zbliża się termin rozliczeń rocznych. Od nas – podatników zależy, na co zostanie przeznaczony 1% należnego podatku. Mamy wielką nadzieję, że wrażliwość na los ludzi w podeszłym wieku skłoni Państwa do wsparcia przedsięwzięcia, które będzie służyło potrzebującym seniorom – artystom muzykom i osobom zawodowo związanym ze środowiskiem muzycznym – zapewniając im fachową opiekę i godne życie.

W odpowiednim miejscu formularza PIT należy wpisać:

Fundacja Dom Muzyka Seniora oraz KRS 0000201927

KAŻDA WPŁATA PRZYBLIŻA NAS DO CELU!

luty 2010

 

Środki Unii Europejskiej na budowę Domu Muzyka Seniora

W konkursie o środki finansowe z Unii Europejskiej projekt „Dom Muzyka Seniora” został bardzo wysoko oceniony i wytypowany do dofinansowania. Po podpisaniu stosownej umowy i przeprowadzeniu przetargu Fundacja przystąpi do budowy obiektu, co nastąpi najprawdopodobniej na przełomie II i III kwartału br.

styczeń 2010


Pozwolenie na budowę Domu Muzyka Seniora

Z satysfakcją informujemy, iż nasze starania o uzyskanie zezwolenia na budowę Domu Muzyka Seniora zostały uwieńczone sukcesem. Poniżej przedstawiamy fragment dokumentu, w który Starosta Piaseczyński zatwierdza projekt i udziela pozwolenia na budowę.

Zarząd składa serdeczne podziękowanie autorowi projektu – architektowi Panu Tadeuszowi A. Żera za piękny gest przekazania dokumentacji projektowej w darowiźnie na rzecz Fundacji.

grudzień 2009

 

 

Szanowni Państwo,

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przy okazji składania rocznego zeznania podatkowego za rok 2008 przeznaczyli 1% podatku na rzecz naszej środowiskowej Fundacji DOM MUZYKA SENIORA. Zebrane w ten sposób środki powiększyły fundusz budowy domu opieki dla osób zawodowo związanych ze środowiskiem muzycznym, które ze względu na trudy życia w podeszłym wieku wymagają fachowej pomocy.

Bardzo żałujemy, iż nie do wszystkich Państwa mogliśmy wysłać indywidualne podziękowania. Urzędy Skarbowe nie ujawniają danych osobowych, jeśli nie ma wyraźnej dyspozycji podatnika w formularzu PIT. Obecny stan prawny pozwala już na wpisanie w odpowiedniej rubryce tego formularza zgody na przekazanie danych dysponenta 1%.

Będzie nam bardzo miło nawiązać z Państwem indywidualny kontakt w przyszłości.

Październik 2009

Zarząd Fundacji

 

JUBILEUSZ 80. URODZIN WANDY WIŁKOMIRSKIEJ

W niedzielę 11 stycznia 2009 o godz. 18.00 odbył się w Filharmonii Narodowej koncert z okazji Jubileuszu 80. urodzin legendy polskiej wiolinistyki Wandy Wiłkomirskiej, skrzypaczki, której kariera wiodła przez najbardziej prestiżowe sale koncertowe świata. Dla Jubilatki zgodzili się wystąpić najwybitniejsi polscy wioliniści: Kaja Danczowska, Konstanty Andrzej Kulka Anna Maria Staśkiewicz i Andrzej Gębski, którym towarzyszyli znakomici wiolonczeliści: Tomasz Strahl i Rafał Kwiatkowski, pianiści: Waldemar Malicki i Oskar Jezior oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Antoniego Wita.

Życzeniem Jubilatki było, aby w miejsce kwiatów czy prezentów urodzinowych ewentualni ofiarodawcy zakupili cegiełki na budowę Domu Muzyka Seniora, bądź dokonali wpłat na rzecz Fundacji. Do inicjatywy Jubilatki wspierającej Fundację, przyłączyli się artyści biorący udział w koncercie, którzy przekazali swoje honoraria na rzecz budowy Domu Muzyka Seniora.

Serdecznie dziękujemy Jubilatce za piękny gest, dziękujemy artystom występującym na koncercie, dziękujemy tym wszystkim, którzy zachęceni przez Wandę Wiłkomirską zechcieli wspomóc Fundację.

Koncert otrzymał Patronat Honorowy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Zarząd Fundacji

 

Wielka Gala Artystów Teatru Wielkiego – Opery Narodowej na rzecz Fundacji DOM MUZYKA SENIORA

W pięknym geście poparcia idei budowy domu opieki dla muzyków artyści Opery Narodowej pod kierownictwem życzliwie sprzyjającego akcji ówczesnego Dyrektora TW-ON Janusza Pietkiewicza przygotowali pod patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika koncert galowy w sobotę 4 października 2008 r.

Widzów przywitali: prowadzący koncert Krzysztof Słowiński oraz Prezes Fundacji Zofia Wit. Na scenie Teatru Wielkiego wystąpili znakomici soliści-śpiewacy: Joanna Tylkowska (sopran), Wiera Baniewicz, Bernadetta Grabias, Alicja Węgorzewska-Whiskerd i Agnieszka Zwierko (mezzosoprany), Adam Kruszewski (baryton), Janusz Lewandowski i Adam Palka (basy), artyści baletu: Anna Lorenc i Robert Bondara, orkiestra symfoniczna, chór i balet Opery Narodowej oraz Chór Alla Polacca pod kierownictwem Sabiny Włodarskiej. Słynne arie, chóry i tańce z oper włoskich, francuskich i polskich poprowadziło pięciu dyrygentów związanych z Teatrem: Gabriel Chmura, Will Crutchfield, Bogdan Hoffmann, Mieczysław Nowakowski i Krzysztof Słowiński. Na wielkim ekranie odbyła się projekcja wizualizacji przyszłego budynku Domu Muzyka Seniora.

W przerwie odbyła się aukcja autografów muzycznych wybitnych kompozytorów, monet NBP z wizerunkiem K. Szymanowskiego oraz obrazu ofiarowanego w tym celu przez autora Wiesława Ochmana. Dochód z aukcji przeznaczony został na Fundację DOM MUZYKA SENIORA.

Licznie zgromadzona publiczność zgotowała artystom gorącą owację.

Zarząd Fundacji wyraża wszystkim organizatorom i uczestnikom koncertu najserdeczniejsze podziękowania.

 

ARTYŚCI ARTYSTOM – NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE TANGA

28 maja 2008 r. w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej odbył się organizowany wspólnie z Impresariatem Artystycznym ARTES i Filharmonią Narodową koncert na rzecz Fundacji DOM MUZYKA SENIORA. Wykonawcy przekazali swoje honoraria Fundacji, do wstępu zaś uprawniały sprzedawane w kasie Filharmonii cegiełki-bilety.

Koncert zaszczycili swoim udziałem tak znakomici artyści, jak skrzypek Krzysztof Jakowicz, zespół pięciu solistów TANGATA QUINTET i Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej prowadzona przez Jana Lewtaka. Wieczór nosił tytuł NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE TANGA.

Koncert otrzymał Patronat Honorowy Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.


Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,

Zarząd Fundacji składa Państwu najserdeczniejsze podziękowania za przeznaczenie 1% swego rocznego podatku dochodowego na rzecz budowy Domu Muzyka Seniora.

Obowiązująca w tym roku procedura prawna przekazywania tego podatku organizacjom pożytku publicznego poprzez Urzędy Skarbowe przekreśliła niestety możliwość kierowania indywidualnych podziękowań dla darczyńców. Urzędy Skarbowe nie miały bowiem obowiązku zamieszczania w przekazach bankowych nazwisk i adresów ofiarodawców. Utraciliśmy więc możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów Państwem.

Uważamy, że ten stan prawny powinien ulec modyfikacji w taki sposób, by do organizacji pożytku publicznego docierały w opisach przelewów bankowych nazwiska i adresy osób przekazujących swój 1% PIT. Będziemy występować w tej sprawie do odnośnych decydentów.

Zarząd Fundacji

maj 2008

 

Odsłonięcie makiety Domu Muzyka Seniora

3 października 2007 w sali Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego odbyła się konferencja prasowa poświęcona aukcjom monet NBP z wizerunkiem K. Szymanowskiego (opis aukcji poniżej). Wzięli w niej udział: Tadeusz Deszkiewicz – Z-ca Dyrektora Departamentu Komunikacji Społecznej NBP, Marek Jackowicz – Naczelnik Wydziału Numizmatów w Departamencie Emisyjno-Skarbcowym NBP oraz Zofia Wit – Prezes Fundacji Dom Muzyka Seniora (fot. 1). W drugiej części konferencji Pani Prezes Zofia Wit oraz autor projektu architektonicznego Domu Muzyka Seniora Tadeusz A. Żera dokonali odsłonięcia makiety budynku, który powstanie na działce w Kątach koło Góry Kalwaria (fot. 2). Autor zdjęć – Juliusz Multarzyński:

A oto wizualizacja projektu Domu Muzyka Seniora:

 

 

 

Wielka aukcja monet z wizerunkiem Karola Szymanowskiego

W roku Karola Szymanowskiego Narodowy Bank Polski dla upamiętnienia 125. rocznicy urodzin wielkiego kompozytora, wyemitował kolekcjonerskie monety z jego wizerunkiem. W porozumieniu z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bank zaproponował Fundacji DOM MUZYKA SENIORA, aby wspólnie zorganizować aukcje, z których dochód przeznaczony byłby na budowę domu opieki dla artystów muzyków w podeszłym wieku, niesprawnych lub chorych, wymagających opieki innych.

Na dzień emisji monet wybrano 3 października 2007, dokładnie rocznicę daty urodzin Karola Szymanowskiego.

Aukcje monet odbyły się 5 października w sześciu miastach: Warszawie, Gdańsku, Bydgoszczy, Opolu, Krakowie i Lublinie, podczas przerw wieczornych koncertów w miejscowych filharmoniach. Licytowane zestawy monet wyposażone zostały w certyfikaty oraz dedykacje dla zwycięzców licytacji na których złożyła podpisy czołówka artystów wspierających ideę Fundacji: Iwona Hossa – sopran, Jadwiga Rappe – alt, Wiesław Ochman – tenor, Krzysztof Jakowicz – skrzypce, Piotr Paleczny – fortepian, Jerzy Maksymiuk – dyrygent, Antoni Wit – dyrygent, Wojciech Kilar – kompozytor. Równolegle, w dniach 4 – 18 października odbyła się aukcja w internetowym portalu Allegro.

Uzyskane w wyniku aukcji środki finansowe zasiliły konto budowy DOMU MUZYKA SENIORA, przyczyniając się do powiększenia wkładu własnego niezbędnego do starań o przyznanie środków unijnych.

Składamy gorące podziękowania wszystkim instytucjom i osobom, które zechciały poświęcić swój czas angażując się w przygotowanie i przeprowadzenie projektu.

Zarząd Fundacji

październik 2007

Patronat internetowy aukcji: Allegro.pl

 

Szanowni Państwo,

Składamy gorące podziękowania wszystkim Państwu, którzy zechcieli przekazać 1% swojego rocznego podatku na rzecz budowy Domu Muzyka Seniora. Państwa liczne reakcje umacniają nas w przekonaniu, że podjęliśmy decyzję właściwą i dodają nam sił, by sfinalizować tak ważne dla środowiska muzycznego przedsięwzięcie. Wielką radość sprawia nam poparcie osób reprezentujących także inne zawody.

Wizja przystani dla muzyków w jesieni ich życia, oazy spokoju, odpoczynku, ale i miejsca artystycznych produkcji w Kątach koło Góry Kalwarii stopniowo materializuje się.

W imieniu przyszłych pensjonariuszy serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na dalszą Państwa życzliwość.

Warszawa, 31 maja 2007

Zarząd Fundacji

 

Walentynkowy koncert na rzecz Fundacji DOM MUZYKA SENIORA

14 lutego 2007 roku w sali Filharmonii Narodowej z inicjatywy p. Antoniego Wrońskiego – Sekretarza Zarządu Głównego SPAM odbył się koncert na rzecz budowy Domu Muzyka Seniora. Wystąpił zespół wokalny ProForma z Olsztyna i Chopin Guitar Quartet. Gospodarzami wieczoru byli Anna Popek i Paweł Sztompke, którzy poprowadzili również aukcję płyt CD i DVD. W przerwie koncertu chętni mogli nabyć cegiełki na budowę Domu Muzyka Seniora.

Honorowy Patronat nad koncertem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego p. Adam Struzik.

Zarząd Fundacji składa najserdeczniejsze podziękowanie wszystkim artystom i wolontariuszom biorącym udział w koncercie.

 

Notarialne potwierdzenie darowizny działki

29 listopada 2006 roku w Warszawie, w siedzibie SPAM, a zarazem Fundacji, w obecności Notariusza Marzenny Radlińskiej odbyło się uroczyste podpisanie Aktu Notarialnego, w którym Zofia i Antoni Witowie darują Fundacji DOM MUZYKA SENIORA działkę o powierzchni 1,4636 ha we wsi Kąty w gminie Góra Kalwaria, powiat piaseczyński – na cele statutowe. Ze strony Fundacji umowę darowizny podpisali członkowie jej Rady w osobach Antoniego Wicherka i Antoniego Wrońskiego.

Dzięki prawie dwuletniej pracy Zarządu pokonującego szereg trudności formalnych sfinalizowało się przyrzeczenie Państwa Witów o darowiźnie działki.

Na działce tej stanie Dom Muzyka Seniora.

 

Piękny gest Michała Dworzyńskiego

Zarząd Fundacji serdecznie dziękuje Michałowi Dworzyńskiemu, zwycięzcy zakończonego w listopadzie międzynarodowego konkursu dyrygenckiego Donatella Flick w Londynie, który prowadził Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Narodowej podczas koncertów 24 i 25 listopada 2006 za przekazanie swojego honorarium na rzecz Domu Muzyka Seniora.


Podziękowanie młodym muzykom

Zarząd Fundacji wyraża słowa wdzięczności dla młodych muzyków biorących udział w koncercie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej w ramach Czwartkowych Spotkań Muzycznych 12.10.2006. Solista koncertu Rafał Blechacz i dyrygent Wojciech Rodek przekazali swoje honoraria na rzecz Domu Muzyka Seniora.

Jest to gest tym piękniejszy, iż wykonany przez artystów, dla których problemy ich o wiele starszych kolegów mogłyby się wydawać bardzo odległe.

 

Decyzja o lokalizacji Domu Muzyka Seniora

Z satysfakcją informujemy, że od dnia 06.09.2006 r. posiadamy prawomocną Decyzję Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria Nr 285/2006, Znak PLP. PLW 7331C-w-16/4/6 o ustaleniu lokalizacji inwestycji polegającej na budowie DOMU MUZYKA SENIORA na terenie działki nr 250/9 we wsi Kąty, przy ul. Brzozowej, w gminie Góra Kalwaria.

Następny etap naszych działań, to przygotowanie olbrzymiej dokumentacji projektowej wymaganej do złożenia wniosku o wydanie pozwolenia na budowę.

Zarząd Fundacji, wrzesień 2006


Podziękowanie

Zarząd Fundacji bardzo serdecznie dziękuje wszystkim osobom inicjującym i biorącym udział w Drugim Maratonie Muzycznym „Młodzi Muzycy Muzykom Seniorom”, który odbył się w czerwcu 2006 w Lublinie, zorganizowany przez Szkołę Muzyczną I i II st. im. K. Lipińskiego, Polski Związek Chórów i Orkiestr – Oddział w Lublinie oraz Lubelski Oddział Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków.

 

Medale SPAM dla Zarządu Fundacji DOM MUZYKA SENIORA

11 czerwca 2006, podczas obchodów Jubileuszu 50-lecia Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków na Zamku Królewskim w Warszawie, Zarząd Główny tej organizacji wręczył wszystkim członkom Zarządu Fundacji Medale SPAM „Za zasługi dla muzyki polskiej” w uznaniu dotychczasowych osiągnięć „w propagowaniu idei budowy Domu Muzyka Seniora oraz znaczącego wkładu na rzecz Fundacji”.

W swoim liście do członków Stowarzyszenia z okazji Jubileuszu również Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski wyraził uznanie dla inicjatywy budowy Domu Muzyka Seniora i podkreślił znaczenie tego przedsięwzięcia dla środowiska muzyków polskich.

 

Szanowni Państwo,

Pragniemy złożyć gorące podziękowanie wszystkim Państwu, którzy zadali sobie trud przekazania 1% rocznego podatku na rzecz budowy Domu Muzyka Seniora.

Ogromną radością jest dla nas fakt, iż nasza idea spotkała się z uznaniem nie tylko w środowisku muzycznym, ale także wśród bardzo wielu osób wrażliwych na los ludzi w podeszłym wieku, schorowanych, niesprawnych lub osamotnionych.

Dzięki Państwa zainteresowaniu i sympatii dla tego przedsięwzięcia, muzycy dzielący się z nami swoimi talentami będą mogli przy końcu artystycznej drogi cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa w ich Domu Seniora.

Za to – również w imieniu przyszłych pensjonariuszy – najserdeczniej dziękujemy, mając nadzieję na dalszą Państwa życzliwość.

Zarząd Fundacji

Warszawa, maj 2006

 

Wielki koncert charytatywny w Filharmonii Narodowej

W niedzielę 12 lutego 2006 r. o godz. 17.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej odbył się koncert organizowany przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków na rzecz Fundacji DOM MUZYKA SENIORA.

Wiesław Ochman, mistrz śpiewu występujący w najsłynniejszych teatrach operowych świata, ale także mistrz słowa i fenomenalny gawędziarz, poprowadził koncert jako gospodarz wieczoru. Zaprosił on do występu na estradzie Filharmonii znakomitych śpiewaków: Aleksandrę Stokłosę i Ewę Wartę-Śmietanę (soprany), Renatę Dobosz (mezzosopran), Adama Zdunikowskiego (tenor) i Zbigniewa Wunscha (bas-baryton).

Pierwszą część koncertu wypełnił występ Waldemara Malickiego, wspaniałego pianisty i improwizatora oraz narratora o niezwykle oryginalnym poczuciu humoru. Ten fragment koncertu transmitowany był w Programie Pierwszym Polskiego Radia – Patrona Medialnego koncertu. Artystom towarzyszyła Polska Orkiestra Radiowa ze swoim szefem Wojciechem Rajskim.

Podczas koncertu Prezes Fundacji p. Zofia Wit oraz Sekretarz Rady Fundacji p. Antoni Wroński, po raz pierwszy w historii Fundacji wręczyli statuetki „Przyjaciel Fundacji Dom Muzyka Seniora” przyznane następującym osobom i instytucjom:

Barbarze i Wojciechowi Kilarom (którzy nie mogli przybyć na koncert)

Wiesławowi Ochmanowi

Jerzemu Milewskiemu

Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS

Agencji Filharmonia s.c.

W przerwie koncertu wolontariusze sprzedawali cegiełki Fundacji o wartości 10 i 50 zł.

 

Fundacja DMS Organizacją Pożytku Publicznego

Postanowieniem Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy XIX Wydz. Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego z dnia 29 września 2005 Fundacja „Dom Muzyka Seniora” została wpisana do KRS pod nr 0000 20 1927 jako ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO.

Fakt ten rodzi wiele obowiązków po stronie Zarządu Fundacji, ale ma również ten pozytywny skutek, iż uprawnia Państwa do przekazania na rzecz Fundacji 1% podatku dochodowego wyliczonego w rocznym PIT.

KAŻDA WPŁATA PRZYBLIŻA NAS DO CELU !

BANK MILLENNIUM S.A., nr konta: 59 1160 2202 0000 0000 4025 4742

 

Koncert charytatywny w Filharmonii Narodowej

Miło nam poinformować, że 12 grudnia 2005 w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie odbył się koncert charytatywny w wykonaniu Sławy Przybylskiej, Wojciecha Siemiona, Joanny Stefańskiej–Matraszek, Roberta Kudelskiego, Marka Wrońskiego oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie „ Promyki Krakowa” pod kierunkiem Romy Krzemień. Wykonawcom towarzyszył przy fortepianie Janusz Tylman. Koncert sponsorowała firma Konsbud-Audio.

Wykonawcom oraz sponsorowi najserdeczniej dziękujemy!


I Maraton Koncertowy w Lublinie

3 grudnia 2005 w Lublinie odbył się I Maraton Koncertowy pod nazwą MŁODZI MUZYCY – MUZYKOM SENIOROM na rzecz budowy Domu Muzyka Seniora. W czasie koncertu rozprowadzane były cegiełki na budowę Domu Muzyka Seniora. Maraton organizowali: Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie, Polski Związek Chórów i Orkiestr w Lublinie oraz Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków.

Organizatorom oraz młodym muzykom wyrażamy swoje podziękowanie!

 

16 lutego 2004 roku Zarząd Główny Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków powołał do życia Fundację „DOM MUZYKA SENIORA”

Środowisko muzyczne postanowiło zjednoczyć swe wysiłki w celu stworzenia Domu Seniora, który zapewni borykającym się z życiowymi trudnościami artystom muzykom i osobom związanym zawodowo ze środowiskiem muzycznym w podeszłym wieku godne, spokojne bytowanie.

Możemy mieć własny Dom Seniora zapewniający poczucie bezpieczeństwa muzykom schodzącym z estrady, a z powodu choroby, niesprawności czy osamotnienia wymagającym fachowej pomocy i opieki.

Licząc na zrozumienie środowiska muzycznego, ale także rzeszy miłośników muzyki zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie tego szczytnego celu.

Niech siły w naszym wspólnym wysiłku dodają nam słowa Jana Pawła II:

Człowiek jest wielki nie przez to co ma,

nie przez to, kim jest,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

 

 

 

 

 

Skontaktuj się z nami!
dom muzyka seniora

© DOM MUZYKA SENIORA Kąty, ul. Brzozowa 24, 05-532 Baniocha, woj. mazowieckie

Dom Opieki Piaseczno
Dom Opieki Góra Kalwaria